תבניות מכתב נלווה

המכתב הנלווה הוא הדרך הטובה ביותר לתגבר את קורות החיים שלך, כדי לרתק מנהלי גיוס ולהתחיל לקבל בקשות לתיאום לראיונות.

 

lettre de motivation

לא די בקורות חיים לבדם בכדי לשכנע את מנהל הגיוס לראיין אותך. מכתב נלווה יכול למלא תפקיד מכריע בהגשת מועמדות לעבודה, לכן עליך לכלול מכתב שכזה בבקשת המועמדות שלך אם אתה רוצה שהיא תתבלוט.

לא די בקורות חיים לבדם בכדי לשכנע את מנהל הגיוס לראיין אותך. מכתב נלווה יכול למלא תפקיד מכריע בהגשת מועמדות לעבודה, לכן עליך לכלול מכתב שכזה בבקשת המועמדות שלך אם אתה רוצה שהיא תתבלוט.

יש הרבה מועמדים בחוץ בדיוק כמוך. הם עשויים להיות בעלי כישורים, וותק, השכלה ורמת הישגים דומים לשלך. לרוב המועמדים לא תהיה הזדמנות לדבר עם מנהלי גיוס או מגייסים לפני ראיון. לכן, חשוב ליצור רושם ראשוני מצוין. תוכל לעשות זאת באמצעות כתיבת מכתב נלווה מרשים.

המכתב הנלווה שלך צריך להיות מקצועי אך מעניין ולא יבש. אל תשעמם את המנהל המגייס במכתב ארוך במיוחד. תפוס את תשומת הלב שלהם כבר מפתיחת המכתב הנלווה שלך וגרום להם לקרוא עד הסוף. שכנע אותם שהם חייבים להסתכל על קורות החיים שלך ולזמן אותך לראיון. תן לאישיות שלך לבוא לידי ביטוי במכתב!

עליך לוודא שהמכתב הנלווה שלך עונה לתיאור התפקיד. הוא אמור לתמוך בקורות החיים שלך. המכתב הנלווה שלך צריך לשכנע את מנהל הגיוס לעיין בקורות החיים שלך ולזמן אותך לראיון.

העיצובים שלנו

אנו ממליצים לך להסתכל על עיצובי תבניות המכתבים הנלווים שהכנו. בדוק איזה מהם יעבוד הכי טוב עם הפרופיל שלך.

4 דוגמאות למכתבים נלווים

מהם הסוגים השונים של מכתב נלווה? הרשו לנו להראות לכם 4 סוגים של מכתבים נלווים שהכנו עבורכם מכיוון שיש לגשת בצורה שונה בהתאם לנסיבות המועמדות.

מכתב נלווה מסטודנט ללא ניסיון לא יוכל להיות באותה גישה כמו של מישהו בעל ותק של 7 שנים. אז על המכתב להיות בהתאם.

להן מספר דוגמאות למכתבים נלווים עבור פרופילים שונים.

1. מכתב נלווה לסטודנטים במכללה


Marvin Lopez
סטודנט לעיצוב גרפי
marvinlopez@outlook.com
+1-123-123-1234
תיק עבודות: marvinlopezartwork.com

עבור::
Regina Heart
ראש אגף גיוס
ABC Digital Design Co.

Orlando, FL

20 ביולי 2022

רגינה הארט היקרה,

אני מרווין לופז, סטודנט לעיצוב גרפי באוניברסיטת אורלנדו לאמנות, מחזור 2021.

אני כותב לך היום מתוך רצון להצטרף לתוכנית ההתמחות של ABC Digital Design Co. עקבתי בעקביות אחר עבודת החברה שלך במשך שנים. פעמים רבות, הפרויקטים שלך שימשו לי השראה להמשיך לתואר בעיצוב גרפי.

ההתמחויות שלי כוללות יצירת לוגו, עיצוב פוסטרים ועיצוב אריזות. הכלים שבהם אני משתמש כוללים את Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, CorelDRAW ועוד רבים אחרים. השתתפתי במספר תחרויות אמנות באוניברסיטה ולאחרונה זכיתי במקום הראשון בעיצוב העלון התאגידי הטוב ביותר לשנת 2021.

זה יהיה כבוד עבורי לקבל את ההזדמנות ללמוד ממקור ראשון מצוות העיצוב הגרפי שלך ולסייע לחברה שלך בכל דרך.

תודה על הזמן שהשקעת בקריאת בקשתי. אשמח להיפגש איתך לראיון.

בהערכה

Marvin Lopez

2. מכתב נלווה לתפקיד מנהל


Celine Frank
מנהל מכירות
celinefrank@outlook.com
+1-123-123-1234
LinkedIn: Celine Frank

עבור::
Frances Cruz
ראש אגף גיוס
XYZ Automobile
Sacramento, CA

20 ביולי 2022

Miss Frances Cruz:

אני סלין פרנק, מנהלת מכירות רכב מנוסה עם למעלה מ-7 שנות ניסיון בתעשייה. אני כותבת לך מתוך רצון להיות חלק ממחלקת המכירות של XYZ Automobile כמנהלת מכירות.

הייתי מנהלת מכירות של ABC Auto Sales במשך 5 השנים האחרונות. תחומי האחריות שלי כוללים ניהול חשבונות VIP של לקוחות וצוות של מנהלי מכירות זוטרים ועובדי מכירות. אני מתמחה במכירות רכבי שטח, רכבים מסחריים, טנדרים, ומשאיות גדולות וזכיתי בתואר מנהלת המכירות של השנה במשך שלוש שנים ברציפות. הצוות שלי הגיע ל-140% ממכסת המכירות שלנו לשנת 2020.

הידע הרב שלי ברכבים גדולים והניסיון בניהול לקוחות מכל תחומי החיים אפשרו לי להיות מנהלת מכירות מובילה עם תוצאות מרשימות של שביעות רצון לקוחות. הכישורים שלי כוללים גם מנהיגות, פתרון בעיות, הכנת תקציב וניהול פרויקטים.

הנני מלאת הערכה ל-XYZ Automobile עוד משנותיי הצעירות כעובדת מכירות רכב. תמיד רציתי לקחת חלק בחברה שלך בגלל המותג, ערכי החברה והחזון, שמתיישרים עם האמונות האישיות ומטרות הקריירה שלי.

צירפתי את קורות החיים שלי הכוללים פרטים נוספים על היסטוריית עבודתי, הרקע ההשכלתי, ההכשרה וההישגים שלי.

אני מעריכה שהקדשת מזמנך לקרוא את הבקשה שלי. אני זמינה לראיון בזמן שנוח לך כדי שנוכל לדון בפרטים נוספים.

בהערכה,
Celine Frank

3. מכתב נלווה להסבת קריירה


Maureen Banks
מומחה שירות לקוחות
maureenbanks@outlook.com
+1-123-123-1234
LinkedIn: MaureenBanks

ל:
Tyler Martin
ראש אגף גיוס
Central Technology Inc.
Phoenix, AZ

20 ביולי 2022

טיילר מרטין היקר:

אני מורין בנקס, מומחית לשירות לקוחות ב-.Zeus Tech Co במהלך 3 השנים האחרונות. סיפקתי בהצלחה תמיכת לקוחות יוצאת דופן ללקוחות החברה שלנו באמצעות דואר אלקטרוני, צ'אט, טלפון ובאופן אישי. קיבלתי מספר פרסים והישגים במחלקה שלנו, כולל ״מומחה שירות הלקוחות היוקרתי של השנה ב-2020״.

הקריירה המקצועית שלי כמומחית לשירות לקוחות הייתה מגרש הכשרה נהדר עבורי ללמוד להיות קפדנית, קשובה ומקצועית בכל עת. אלו הן רק חלק מהתכונות הרבות שיהפכו אותי לעוזרת מנהל מצויינת ב-Central Technology Inc.

טיפלתי במספר חשבונות VIP במהלך השנים ותמיד קיבלתי 100% ציוני איכות לשביעות רצון הלקוחות. רכשתי גם מיומנויות טכניות כגון ניהול פרויקטים, טיפול בחשבונות לקוחות, טיפול בדוא"ל וטלפון, ניהול מדיה חברתית ועוד שיכולים להועיל כעוזרת מנהל.

העבודה עם Zeus Tech Co. הייתה תמיד המטרה האישית שלי בקריירה. אני מעריץ את הערכים והחזון של החברה שלך מכיוון שהם דומים מאוד לשלי. זה יהיה כבוד לעזור למנהלי החברה שלך.

תודה על הזמן שהשקעת בקריאת בקשתי. קורות החיים שלי מצורפים למכתב זה לעיונך ואשמח להיפגש איתך לראיון כדי לדון כיצד אוכל ליישם את כישוריי בחברה שלך.

בהערכה,
Maureen Banks

מכתב נלווה למועמדות עצמית


Ben E. Queen
מומחה לשיווק דיגיטלי
benqueen@outlook.com
+1-123-123-1234
LinkedIn: Ben E. Queen

ל:
Diana Browning
ראש אגף גיוס
Crystal Communications
Dallas, TX

20 ביולי 2022

Diana Browning:

אני בן א. קווין, מומחה לשיווק דיגיטלי עם ניסיון של 6 שנים בקידום אתרים, אופטימיזציה של וורדפרס, יצירת לידים, שיווק במייל, ניהול מדיה חברתית, פרסומות בתשלום ובניית קישורים. אני עובד עם .Clear Communications Co כבר למעלה מ-3 שנים כראש צוות שיווק דיגיטלי.

אני מבין שכרגע אין מקום פנוי במחלקת השיווק הדיגיטלי שלכם בקריסטל תקשורת, אך ברצוני להציע את מועמדותי אם תתפנה משרה.אני מצרף את קורות החיים שלי כדי שתוכלו לקחת אותם בחשבון בבחירתכם העתידית.

עבודתי בשיווק וקידומי לראש צוות השיווק הדיגיטלי איפשרו לי לצבור כישורים וניסיון לאורך השנים. עבדתי עם הצוות שלי כדי להגדיל את מכירות .Clear Communications Co ב-110% ואת שיעורי שביעות רצון הלקוחות שלנו ב-120%.

אני מוסמך Google Ads, SEMrush SEO Certified, וקיבלתי גם תעודות הכשרה מ-Yoast, Ahrefs, Hubspot ו-Hootsuite. בנוסף, כישורי כתיבת התוכן שלי אפשרו לי להפוך לכות עבור מספר פלטפורמות גדולות ביניהן Medium ו- HubPages.

זה יהיה כבוד להיות מועמד למחלקת השיווק הדיגיטלי של קריסטל תקשורת כאשר תהיה משרה פנויה. צירפתי את קורות החיים שלי. אשמח לדון בפרופיל המקצועי שלי בפירוט בראיון בזמן שנוח לך. תודה שהקדשת מזמנך לקרוא את בקשתי.

בכבוד רב,
Ben E. Queen

מהו מכתב נלווה? (ולמה הוא כל כך חשוב?)

מכתב נלווה הוא בדרך כלל מסמך בן עמוד אחד המצורף לקורות החיים בעת הגשת בקשת עבודה. מועמדים רבים טועים לחשוב שמכתב נלווה אינו נדרש בהכרח, אולם הוא למעשה חיוני בעת הגשת בקשתך למגייס.

בעוד שרוב מבקשי העבודה מאמינים שקורות החיים הם המסמך החשוב היחיד בבקשה, למעשה המכתב הנלווה חשוב לא פחות. המכתב הנלווה משלים את קורות החיים שלך ומקרב אותך בצעד נוסף אל עבודת החלומות שלך.

ההכשרות והמיומנויות שלך כבר כתובים בקורות החיים, אבל המכתב הנלווה שלך מספק הזדמנות נוספת עבורך להתבלט בין מועמדים אחרים ולהרשים מנהלי גיוס עוד לפני הראיון.

בהסבר פשוט, המכתב הנלווה שלך מספק למגייס המשרה סקירה כללית על עיקר תוכן קורות החיים שלך, ובנוסף, זו יכולה להיות הזדמנות עבורך להציג ולשווק את עצמך. מכתב זה חייב להיות משכנע מספיק על מנת להראות למעסיק הפוטנציאלי שלך שכדאי לזמן אותך לראיון ובסופו של דבר להתקבל לעבודה.

טיפ: המכתב המקדים שלך הולך יד ביד עם קורות החיים שלך. זה לא מחליף את קורות החיים שלך. זה משלים את זה.

לורן נלסון, מומחית לתקשורת וסמנכ"לית אסתטיקה קוג'נסי כותבת שקורות חיים מפורטים ומעוצבים לבדם אינם מוכיחים כי המועמד מרשים מספיק כדי להתראיין. היא מאמינה שעל המכתב הנלווה להיות כתוב היטב מכיוון שהוא מלא תפקיד חשוב יותר בבקשה, זאת משום שהוא יכול להסב את תשומת הלב של הפונה לפרטים ומוסר העבודה. "זה מספק נקודת הצצה לאישיות שלך, מה שרשימת הישגים לא יכולה לעשות", מוסיפה נלסון.

טיפ בונוס: רוב המגייסים קראו את מכתב הפתיחה של המועמד עוד לפני שהסתכלו על קורות החיים שלהם. אם המכתב המקדים משכנע או מרשים מספיק, הם יבדקו את קורות החיים שלך כדי לראות אם כדאי לך להתראיין.

איך לכתוב מכתב נלווה מושלם ב-5 שלבים.

במיוחד עבור מועמדים שאינם מחשיבים את עצמם כבעלי כישורי כתיבה טובים, יצירת מכתב מקדים עשוי להיראות כמשימה מאתגרת מאוד. חלק מהמועמדים אפילו היו מדלגים על כתיבת מכתב מקדים פשוט כי הם מוצאים את כתיבת המכתב כלא נוחה או פשוט קשה מדי.

עם זאת, כתיבת מכתב נלווה לצירוף קורות החיים שלך אינה קשה כמו שזה נראה. הרשו לנו לשתף אותך בהליך פשוט שלב אחר שלב שתוכל לזכור. ואז תגלה שסיימת לכתוב מכתב נלווה מרשים מבלי ששמת לב!

שלב 1 – בחר את התבנית המתאימה למכתב המקדים שלך.

רוב הפונים מתרשמים שהם יצטרכו לכתוב את המכתב המקדים שלהם מאפס. זו הסיבה שרבים פשוט מדלגים על כתיבת מכתב נלווה, במיוחד כשהם מרגישים שהם לא מיומנים מספיק בניסוח מכתבים.

למרבה המזל, יש כעת תבניות למכתבים נלווים שבהן אתה יכול להשתמש בכדי להאיץ את התהליך ולהפוך אותו להרבה יותר קל. עם זאת, עליך לוודא שאתה בוחר את המכתב הנלווה הנכון שיתאים לקורות החיים שלך ולמשרה אליה אתה מגיש מועמדות. בחר אחד שנראה מקצועי אך אטרקטיבי בו זמנית.

בחר תבנית מכתב נלווה המשלימה את קורות החיים שלך. זה צריך להתאים לפרופיל שלך ולמסר שאתה רוצה שמנהלי הגיוס או המגייסים יקבלו. מכיוון שהמכתב המקדים וקורות החיים שלך הולכים ביחד, יהיה אידיאלי אם מראה המכתב הנלווה שלך יתאם את המראה הכללי של קורות החיים שלך.

טיפ: מובן שאתה רוצה למשוך את תשומת הלב של המגייסים ואתה רוצה שהבקשה שלך תתבלט. עם זאת, עליך לזכור שתוכן המכתב המקדים שלך חשוב יותר ממראה יצירתי או אקסטרווגנטי מדי. בחר בחוכמה את תבנית המכתב המקדים. ניתן להניח כי ללכת על תבנית בעלת מראה מקצועי היא הדרך הנכונה.

שלב 2 – התחל את המכתב הנלווה שלך עם כותרת משלך

בדיוק כמו עם קורות החיים שלך, אתה צריך להתחיל את המכתב הנלווה שלך עם כותרת ופתיחה. קטע הכותרת יכלול את שמך, נושא המכתב ופרטי הקשר שלך. ודא שכל אלה ברורים, קלים לקריאה ומדויקים. אתה רוצה שמנהל הגיוס יידע איך לפנות אליך גם בלי שיצטרך לחפש את הפרטים שלך בתוך קורות החיים שלך.

חלק הכותרת של קורות החיים שלך צריך לכלול את המידע הבא:

 • את השם המלא שלך שלך
 • מקצוע, עיסוק או תפקיד
 • פרטי יצירת קשר: כלול את כתובת הדוא"ל שלך, מספר יצירת קשר, תיק עבודות או אתר אינטרנט, ופרופיל LinkedIn, אם זמין
 • שם המנהל המגייס והתואר המקצועי שלו
 • שם החברה
 • התאריך שבו אתה שולח את המכתב הנלווה

השתמש בתבנית מכתב נלווה זו כמדריך בעת כתיבת הכותרת הטובה ביותר של המכתב הנלווה.

טיפ: ודא שאתה כותב את שם החברה שאתה מגיש בקשה לה במכתב המלווה שלך. כמו כן, אם עדיין אין לך את המידע, גלה את שמו של מנהל הגיוס וכן את כותרת המשרה הנכונה. זוהי דרך מצוינת להתאים אישית את מכתב הכיסוי שלך. זה מראה את העניין האמיתי שלך לא רק בעבודה, אלא גם במוסד או בחברה שאתה רוצה לעבוד בו.

שלב 3 – התאמה אישית של הפתיחה

מכתבים נלווים גנריים אולי נראים רשמיים ומקצועיים תחילה, אך הגשתם יכולה לגזול מיד את כל הסיכויים להתראיין לתפקיד.

ראשית, מנהלי הגיוס הללו מקבלים טונות של פניות מדי יום. סביר להניח שמכתב נלווה גנרי יהיה בדיוק כמו כל מכתב מקדים אחר שהם כבר קיבלו.

זו ההזדמנות שלך להתבלט. אז ודא שאתה מתאים אישית את המכתב הנלווה שלך בכל הזדמנות שיש לך.

הערה: עליך לעשות כמיטב יכולתך לברר ולכלול את שמו של המגייס או מנהל הגיוס במכתב המקדים שלך. אנשי משאבי אנוש יעריכו את העובדה שהשקעת זמן לכלול את שמם מכיוון שזה מעיד על כבוד מצידך. זה אולי נראה כמו פרט קטן ושולי, אבל זה בהחלט יוסיף כמה נקודות בונוס להגשת הבקשה שלך

זכור שלושה דברים כשאתה כותב את הפתיחה או הסיום המושלמים בקורות החיים שלך – רשמיות, כבוד ופשטות. אתה לא צריך להיות מיושן ולהיות רשמי או מקצועי מידי, אבל עדיין תרצה להביע אות של כבוד.

מגייסים ומנהלי גיוס מרגישים תחושת חשיבות כאשר כוללים את שמם ותפקידם. כך תיצור קשר כלשהו בינך לבין המנהל המגייס עוד טרם הראיון שכן כבר פנית אליו בשמו.

הנה דוגמה טובה לפתיחה רשמית:

דניאל סמית' היקרה, מנהלת משאבי אנוש.

פתיחה זו רשמית ומקצועית. זה מכבד וחם מבלי להישמע מיושן. זה כולל גם את השם ותואר התפקיד של מנהלת הגיוס, מה שמעיד על שהקדשת את הזמן להתאים אישית את המכתב הנלווה שלך.

ייתכן שתקבל את האפקט ההפוך אם תנסח פתיחה כמו זו:

אדון/גברת נכבד/ה:

זה נראה מאוד מוגזם, נכון? זה נשמע לא אישי ולא כנה. זה לא משהו שבדרך כלל אומרים בקול, במיוחד במהלך ראיונות או שיחה פשוטה. חוסר ההתאמה האישית מראה עוד שאולי אתה יודע כמה מילים יפות, אבל לא באמת הקדשת זמן לחקור ולגלות לפחות את שמו של המנהל המגייס.

למרות שאולי לא תהיה לכך השפעה שלילית על הבקשה שלך, סביר להניח שסוג פתיחה זה גם לא ישפיע לטובה במהלך תהליך בחירת הבקשה של מנהל הגיוס.

ביטויים מומלצים לפתיחה

 • דניאל סמית' היקרה, מנהלת משאבי אנוש
 • גב' דניאל סמית, מנהלת משאבי אנוש
 • דניאל סמית' היקרה, ראש מחלקת הגיוס
 • דניאל סמית, ראש תחום גיוס כוח אדם

ביטויים לא מומלצים לפתיחה

 • אדון נכבד
 • גברת יקרה
 • ג'נטלמן נכבד
 • כבודה גברתי
 • למי שקורא
 • לכל הנוגע בדבר

טיפ: ייתכנו מקרים שבהם גם אם תנסה, לא תוכל לקבל את שמו של מנהל הגיוס. חברות מסוימות מנחות באופן ספציפי לא להפנות את המכתב הנלווה לאדם ספציפי. אם זה המקרה, אז אתה יכול להשתמש ב: לכבוד: מנהל גיוס או למחלקת משאבי אנוש, או אפילו יותר טוב: מנהל גיוס לתפקיד מנהל שירות לקוחות.

איך למצוא את השם והאדם הנכון?

הזכרנו מספר פעמים שחשוב לכלול את שמו ותפקידו של מנהל הגיוס או המגייס במכתב הנלווה שלך. אז איך בדיוק עושים את זה?

פעמים רבות, פוסט או מודעה לא כוללים את שם המנהל המגייס או ראש אגף הגיוס בתיאור. עם זאת, זה משהו שאתה יכול לגלות בעצמך.

הנה כמה דרכים לגלות את שמו של האדם הנכון להפנות אליו את המכתב הנלווה שלך.

 • חפש את ראש הגיוס של החברה בלינקדאין.
 • השתמש בגוגל ככל שאתה יכול. לא פעם, שמו של ראש הגיוס של החברה יופיע איפשהו בגוגל.
 • אתה גם יכול למלא את טופס יצירת הקשר של אתר האינטרנט של החברה כדי לקבל את המידע שאתה צריך. אתה יכול גם לברר על חשבונות המדיה החברתית של החברה.
 • התקשר לחברה ושאל מי ראש הגיוס.
 • אם יש לך חבר או מכר שעובד באותה חברה, בקש מהם את המידע.

אם האסטרטגיות הללו נכשלות, תוכל להשתמש באפשרויות הפתיחה הבאות במקום זאת:

 • למחלקת משאבי אנוש
 • למנהל גיוס לתפקיד מנהל מכירות אזורי
 • מנהל גיוס יקר

שלב 4 – כתוב מבוא שמושך תשומת לב ממבט ראשון

המכתב הנלווה שלך הוא ההזדמנות הראשונה שאתה מקבל להציג את עצמך בפני המעסיק העתידי הפוטנציאלי שלך, אז וודא שאתה גורם לזה להיות משמעותי. עם זאת, כפי שציינו קודם לכן, מגייסים ומנהלי גיוס מקבלים הרבה פניות. רבים מהם כנראה אפילו לא יקראו את המכתב הנלווה בשלמותו, במיוחד אלה שנראים גנריים לחלוטין.

תחשוב על זה שיש לך כמה שניות כדי למשוך את תשומת הלב של מנהל הגיוס. השורות הראשונות של מכתב הכיסוי שלך כבר אמורות לעורר עניין וחייבות להיות להן השפעה חיובית על המגייסים. תגרום להם לרצות לקרוא את שאר הנלווה שלך ולעיין גם בקורות החיים שלך.

הנה כמה טיפים מהירים שיעזרו לך להתחיל לכתוב את ההקדמה המושלמת למכתב הנלווה.

 • כתוב הקדמה קצרה על עצמך. תן למגייס לדעת מי אתה ומה אתה עושה.
 • ציין את התפקיד אליו אתה מגיש מועמדות והבהר זאת כבר מההתחלה.
 • סכם את הכישורים שלך או את הנקודות הבולטות שלך. ספר להם מדוע אתה האדם המתאים לתפקיד.
 • כלול כמה מההישגים החשובים ביותר שלך ומהכישורים הטובים ביותר הרלוונטיים לתפקיד.

טיפ: ההקדמה צריכה לכלול פרטים על עצמך ועל מטרת המכתב. עדיף לגשת ישר לעניין מבלי להשאיר אף אחד מהפרטים החשובים שהזכרנו לעיל. כתוב רק מידע שרלוונטי למשרת העבודה.

דוגמה נכונה

אתה לא צריך לכתוב משהו יוצא דופן במבוא שלך כדי למשוך את תשומת הלב של המגייס. עדיף לכלול מידע שרלוונטי לתיאור התפקיד. להראות שאתה כשיר ושאת לב לפרטי תיאור התפקיד שלהם כבר יכול לעזור לעורר עניין. אתה משיג את תשומת לבם כשבעצם ההקדמה עצמה, אתה כבר נותן להם לדעת שאתה האדם הנכון לראיין.

הנה דוגמה מצוינת למבוא למכתב כיסוי:

נכון

אני ונסה קארי, מומחית לשיווק דיגיטלי המתמקדת במדיה חברתית וניהול פרסום בתשלום. יש לי למעלה מ-7 שנות ניסיון מקצועי ואני רוצה להמשיך לפתח את הקריירה שלי ב-ABC Digital Marketing Co. כמומחית בכירה לשיווק דיגיטלי.

אני עובדת כמומחית בכירה לשיווק דיגיטלי של XYZ Productions במשך 5 השנים האחרונות. ניהלתי את חשבונות המדיה החברתית של החברה, גוגל אדס ופלטפורמות PPC. המעורבות בדף הפייסבוק של החברה גדלה ב-250% במהלך החודש הראשון ועלתה בעקביות מאז. הפרסומות בתשלום שניהלתי הביאו לעלייה של 150% לידים ולגידול של 90% במכירות. אני רוצה לעזור להגביר את הנוכחות של ABC Digital Marketing Co במדיה החברתית ולחזק את המאמצים ליצירת לידים עם ניהול יעיל של פרסומות בתשלום

הקדמה זו עובדת היטב עבור מכתבי כיסוי מכיוון שהיא כוללת את כל הפרטים החשובים:

 • היכרות מקצועית קצרה כולל רקע בעבודה
 • שם החברה והתפקיד המבוקש
 • ניסיון, כישורים והישגים של הפונה

דוגמה לא נכונה

להלן דוגמה למבוא למכתב כיסוי שסביר להניח שלא יביא לך את אותה תגובה שהייתה לך בהשוואה לדוגמה הנכונה למעלה.

לֹא נָכוֹן

היי, אני ונסה קארי. אני מומחית לשיווק דיגיטלי. אני עובדת עם הפקות XYZ כבר 5 שנים. אני כשירה למשרה שנפתחת ב-ABC Digital Marketing Co. הצטיינתי מאז ומעולם בעבודתי ומבטיחה להצליח אפילו יותר בתור עובדת בחברתכם .[/su_box ]

מלבד העובדה שהדוגמה לעיל לא בדיוק כתובה היטב, היא גם לא מצליחה לכלול כמה פרטים שמגייסים רבים היו מעדיפים לראות במכתב מקדים כגון:

 • התפקיד המבוקש
 • כישורים, כישורים והישגים רלוונטיים
 • התאמה אישית – הדוגמה לעיל נראית מאוד כללית

שלב 5 – הסבר מדוע אתה האדם המתאים לתפקיד.

אם עקבת אחר העצות שלעיל בעת כתיבת ההקדמה שלך, תצליח להשיג את תשומת הלב של מנהל הגיוס. ודא שאתה ממשיך לתפוס את תשומת הלב שלו בשלב זה תוך כדי הסבר מפורט מדוע אתה האדם הנכון לתפקיד.

למרות שכבר סיכמת את הכישורים שלך במבוא, זה הזמן שלך להרשים את המעסיק הפוטנציאלי שלך עוד יותר על ידי הכללת פרטים. כאן אתה צריך לכתוב על הכישורים והמאפיינים המקצועיים שלך שהופכים אותך לאדם המושלם לקבלת התפקיד.

אולי יש לך הרבה מיומנויות והישגים, אבל כשאתה כותב את המכתב הנלווה שלך אתה צריך להתמקד בתיאור התפקיד. קורות החיים שלך כוללים פרטים נוספים בכל מקרה. אז הסבר את הכישורים המובילים שיש לך שהופכים אותך למוכשר ביותר לתפקיד.

זכור להתמקד בדרישות התפקיד במהלך כתיבת סעיף זה תוך שמירה על האמת ככל האפשר.

להלן כמה טיפים נוספים שכדאי לזכור בעת כתיבת החלק הזה במכתב הנלווה שלך:

 • קרא את תיאור התפקיד ביסודיות כדי שתדע באילו מיומנויות, מאפיינים וכישורים עליך להתמקד.
 • קשר את הכישורים והיכולות שלך לדרישות התפקיד.
 • הראה עניין לעזור לחברה להשיג תוצאות.
 • התחל עם אמירה או מסר חזק.

זכור: בעוד שהמבוא מציג את הרקע המקצועי שלך, חלק זה יאפשר למגייס לחפור עמוק יותר עליך ועל היכולות שלך. תן למקצועיות ולאישיותך הנהדרת לזרוח במדור זה.

דוגמה נכונה

כאמור, בדוק את תיאור התפקיד בעת כתיבת סעיף זה. במיוחד אם יש לך הרבה כישורים וניסיון בעבודה, זה יכול להיות מפתה לכתוב את כולם כאן כדי שתוכל להרשים את המעסיק הפוטנציאלי שלך. יש לך קורות חיים עבור כל המידע הזה. בסעיף זה, ודא שאתה כולל רק את היכולות והניסיון שלך הרלוונטיים לתיאור התפקיד.

נכון

ההבנה העמוקה שלי בשיווק דיגיטלי מאפשרת לי להסתגל לשינויים המתמידים באלגוריתמים של גוגל וכל פלטפורמות הרשתות החברתיות הגדולות. פיתחתי תהליכים ואסטרטגיות יצירתיים המאפשרים לי להגיע לתוצאות שהחברה צריכה. בין הכלים שבהם אני משתמש הם SEMrush, Ad Badger, Bing Ads Editor, Google Ads Editor, Google Keyboard Planner, Google Trends, AdEspresso ועוד.

בכל יצירה ואופטימיזציה של מודעה, אני שומר על התדמית, הערכים והמותג של החברה. אני גם שואף להיות חדשני בשימוש בכלים ומשאבים כדי לעזור למקסם את תקציב השיווק המקוון של החברה..

הנה כמה סיבות לכך שהדוגמה הזו עובדת:

 • זה מראה דומיננטיות וידע בנישה או בתעשייה ספציפית.
 • הוא מדגיש כישורים וניסיון.
 • מכיוון שהוא כולל כלים ואחריות ספציפיים לתפקיד המבוקש, הוא מראה עניין אמיתי בתפקיד ובחברה.

דוגמה לא נכונה

הימנע משימוש בדוגמה שלהלן מכיוון שהיא חסרה כנות ותחושת מומחיות.

לֹא נָכוֹן

אני מאמין שאני האדם המתאים לעשות את העבודה הזו עבורך מכיוון שיש לי את כל הכישורים וההכשרות שציינת במודעת הדרושים שלך. כמו כן, כל החוויות שחוויתי בחברות בהן עבדתי דומות מאוד לתחומי האחריות שמצביעות על התפקיד הזה שאתה פתוח. אני אוהב את החברה שלך ואת המותג שלך ואנסה כמיטב יכולתי לספק את כל הדרישות של התפקיד

שום דבר בדוגמה לעיל אינו ספציפי. למעשה, זה נראה מאוד גנרי ולא מותאם אישית. זה נראה כמו מכתב נלווה שניתן להדפיס מספר פעמים ולהגיש למספר חברות. זה גם לא כולל כמה פרטים חיוניים כגון:

 • ידע וחוזקות
 • דגש על מסלול קריירה
 • אסטרטגיות, שיטת עבודה או הישגים

טיפ: אל תשתמש במילים כמו "להאמין" או "נסה", כי אלו מראות על חוסר הביטחון העצמי שלך. אם אתה באמת מאמין שאתה יכול לעשות משהו עבור החברה, רק תגיד שאתה יכול לעשות את זה בביטחון.

סכמו בקריאה לפעולה.

זו הפסקה האחרונה של המכתב המקדים שלך, אז וודא שאתה סוגר אותו ברעש גדול. שמור על העניין ותשומת הלב של מנהל הגיוס והפוך את סיכום הסיום שלך למשכנע מספיק כדי לחייב אותם לזמן אותך לראיון.

לפני שאתה נפרד, וודא שאתה מודה לקורא על שהקדשת מזמנך ומודיע לו שתעריך תגובה – התגובה הזו תהיה פגישה לראיון, כמובן.

דוגמה נכונה

הישאר מקצועי, אדיב, ידידותי, והכי חשוב, מכבד בעת כתיבת קטע הסיום. הקריאה לפעולה פירושה שאתה רוצה לדרבן אותם לתת לך תגובה חיובית. הנה דוגמה.

נכון

אני מעריך את הזמן שלך לקרוא את הבקשה שלי. אשמח אם תיתן לי את ההזדמנות לדון כיצד אוכל לשחזר את ההישגים והתוצאות שלי עבור החברה שלך בפירוט. אני זמין לראיון בכל זמן שיהיה נוח לך

טיפ: אל תחייב את מנהל הגיוס לקבוע לך ראיון בהתאם לזמינותך. אתה אמור להיות מסוגל להתאים את לוח הזמנים שלך עבורם. אך הקפד לציין בבירור את כוונתך לדון בבקשתך באמצעות ראיון.

היפרד בדרך הנכונה

סגור רשמית את המכתב הנלווה שלך בפורמט הנכון. שמור על זה פשוט, ישיר ומכבד. אמנם יש הרבה דרכים יצירתיות לסגור מכתב, אבל במכתב נלווה עדיף סגירה ברוח מקצועית אז אל תעמיס עליו מעבר למה שנחוץ.

אתה יכול להשתמש בביטויי הסיום הבאים כדי להיפרד:

 • בכנות,
 • בתודה,
 • בהערכה רבה,
 • בכבוד רב,
 • בברכה,,

אחריו השם המלא שלך

וצ'ק ליסט של המכתב נלווה שלך

האם אתה רוצה לוודא שהמכתב המקדים שלך כתוב נכון? זו ההזדמנות הראשונה שתקבל לשכנע מנהלי גיוס שאתה מתאים לתפקיד בחברה שלהם ולכן חשוב לעשות זאת נכון.

ודא שמכתב הנלווה שלך כתוב כראוי ונכון על ידי מעבר על רשימת הבדיקה הזו:

הכותרת שלך צריכה לכלול מידע חיוני מדויק, מעודכן וברור:

 • שם ושם משפחה
 • תואר מקצוע, עיסוק או תפקיד
 • מייל מקצועי
 • מספר איש קשר
 • רשתות חברתיות או אתרים רלוונטיים (לא חייב)
 • שם וכתובת של מקבל המכתב
 • תאריך

פתח את המכתב הנלווה שלך בצורה פשוטה אך מכבדת, כולל השם והתואר של המגייס או מנהל הגיוס. ההקדמה שלך צריכה גם להדגיש את הפרופיל המקצועי שלך.

 • הצג את עצמך בקצרה ומה אתה עושה.
 • ציין את הרקע הקריירה שלך או ניסיון העבודה שלך.
 • כלול את הכישורים וההישגים שלך התומכים בניסיון העבודה שלך והוסף רק את אלה הרלוונטיים לתיאור התפקיד.

הבע עניין אמיתי במשרה ובחברה. השתמש בהזדמנות זו כדי להסביר מדוע אתה המועמד המתאים לתפקיד הפנוי.

 • קשר את החוזקות והכישורים שלך למטרות החברה ולאחריות של התפקיד אליו אתה מגיש מועמדות.
 • הדגש את ניסיון העבודה וההישגים הרלוונטיים שלך.
 • הקפד לציין מדוע אתה מעוניין לעבוד בחברה זו.

שמור את תשומת הלב של הקורא על ידי סיום בהצהרה ברורה וחזקה לפעולה. כמו כן, ודא שהמכתב המקדים שלך סגור בפורמט הנכון.

לא משנה התפקיד או המשרה אליה אתה מגיש מועמדות, בין אם מדובר בתפקיד התחלתי או אם אתה מגיש מועמדות להיות מנהל בכיר בחברה, הכן תמיד מכתב מקדים. אתה יכול לבדוק את הדוגמאות של קורות החיים שלנו כדי שתוכל להכין קורות חיים מרשימים שילוו את המכתב המקדים שלך. מלבד קורות חיים כתובים היטב, מכתב מקדים יהפוך את הבקשה שלך לבולטת בנוף. זה מראה את המקצועיות שלך ואת העניין האמיתי שלך בתפקיד הפנוי. התאם אותו בכל פעם בהתאם לתפקיד או לחברה שאליה תשלח אותו. עכשיו זה הזמן הטוב ביותר להתחיל לכתוב את המכתב הנלווה שלך. אני מקווה שהמדריך למעלה יסייע לך להתחיל.